WhatsApp ile iletişime geç

BLOG

HAYALLERİN ERİMESİN

HAYALLERİN ERİMESİN

{{puanladin.kisiler}} kişi tarafından toplam {{puanladin.toplam}} puan verildi.

HAYALLERİN ERİMESİN

Uzun bir süreç sonucunda hedeflediğin o güzel yaşama ulaşmanın eşiğindeyken; kararsızlıklar, acaba daha iyisi olur muydu, derken fırsatları kaçırabilirsin.

İyi yaşam herkesin hakkı… Tabi bu doğru zamanda doğru tercihlerle ancak mümkündür.  Zira ertelemek ancak yaşamın kalitesini düşürür.

2016’dan bu yana konut fiyatlarına bakıldığında, doğrusal bir artışa dikkatini çekmek isterim. O dönem için; 300 m²’lik  5+1, deniz manzarasına sahip bir dairenin değeri 500.000 TL iken 2021’de  bu rakamlarla ancak  2+1 bir eve sahip olunabiliyor. Bu durum diğer yaşam alanları için de geçerli.

O dönem bu bahsi geçen bütçelerle;  iyi konumda, sosyal donatılı, büyük yaşam alanlarına sahip olunurken, şuan yani 2021 yılında aynı bütçelerle daha küçük yaşam alanları ve belki de şehirlerin ücra bölgelerindeki dairelere sahip olunma imkanı sunuluyor. Vakit ilerledikçe olanaklar  şekil değiştiriyor.

İnsan hayatı için telafisi mümkün olmayan tek şey: Zaman. Bununla beraber yitirilenler ise fırsatlar, yani  güzel bir yaşam.. Demem o ki,  insan fırsatları kaçırmamalı. Güzel bir yaşam imkanı kendisine sunulurken, ertelememeli.  Şimdi değilse ne zaman?

 Sen değerlisin, hayallerin erimesin..